uudised

Vegan Restoran V – Lõpuks ka ise kohal käidud ja positiivne maitseelamus käes

Tallinna vanalinnas Rataskaevu 12 on juba aprilli kuust avatud esimene(vähemalt minu teada) vegan restoran Eestis.

Olen endisest nn. Miku Vegan Kohvikust tellinud torte varem ja ka mõnel festivalil nende köögiga tutvunud.

Aprilli esimesel nädalal, kui käisin poja sünnipäeva tordil juba uuel aadressil vanalinnas järgi olid veel viimased tööd käsil ja Loore, kes tordi uksele tõi andis mõnusa tunde, et juba varsti on uksed avatud.

Koht on alati rahvast täis olnud, kui on paaril korral olnud mõte sinna sööma minna ja kuna viimasel paaril kuul on palju aega maal veedetud ja ei meeldi elu niimodi ette planeerida ei ole ka broneeringut viitsinud teha.

Eile lõpuks päeval sai see teekond täiesti spontaanselt ette võetud ja kõht korralikult head paremat täis söödud.

Isegi kell kolm päeval oli koht täiesti täis ja saime viimase laua.

Restoran ise on päris pisikene, aga mõnusalt hubane ja ajaloolise hõnguga. Suvel on ka väljas lauad ja võimalus värske õhu käes einestada.

Menüü on muljetavaldavalt suure valikuga ja kuigi olin juba varem sellega tutvunud, siis hinnad endiselt üllatasid nii mind, kui ka lõuna kaaslast. Ja üllatus oli puhtalt positiivne.

menu

Tellitud sai Peediravioolid india pähkli kreemiga (4.80), Spagetid köögiviljade, tomatikastme ja läätsepallidega (4.90) ja Peedi-kikerherneburger ahjuköögiviljadega (5.80).

peediravioolid

spagetid

burger

 

Jõime vett, värsket päevamahla ning smuutit.

Teenindus oli väga sõbralik ning kuigi restoran oli pilgeni täis tuli toit päris kiiresti. Teenindaja ajas küll ühe joogitellimuse sassi, aga märkas ise viga ning lõpuks oli segi läinud jook väga hea ja kindlasti huvitavam, kui esialgu tellitud apelsinimahl.

Toidud ise olid imelised ja nagu lõuna kaaslane ütles, siis iga mitte taimetoitlane saab siin ju ka kõhu suurepäraselt täis ja mõnusa maitseelamuse.

Kuna poeg sai kõhu suuresti smuutist ja värskest ürdi saiast/sepikust täis, siis lisaks oma spagettidele sõin ka pea terve burgeri ära ja seekord magustoiduni ei jõudnudki. Aga see burger oli fantastiline – julgelt parim, mis ma siiani saanud olen.

smuuti burger2

 

Menüüd vaadates ei olnud seal ühtegi asja mida ma proovida ei sooviks, mis tähendab, et võtan juba varsti selle teekonna uuesti ette, et uusi maitseelamusi saada. Järgmine kord proovin kindlasti koogile ka ruumi jätta.

Kindlasti tasub enne võimalusel laud broneerida, eriti kui te kavatsete sööma minna õhtu poole. Kontaktid ja muu info leiad Vegan Restoran V Facebooki lehelt.

Aitäh Mikule ja Loorele, et sellise hubase ja “vägivallatu vaba” menüüga restorani olete avanud!

Usun, et see on ilus algus ja sarnaseid restorane/kohvikuid tuleb aja jooksul ainult juurde.